Servicii funerare

Pierderea persoanei iubite este pentru fiecare dintre noi unul dintre cele mai dureroase lucruri posibile. Acest lucru este inevitabil, cu totii constientizam asta, insa multi dintre noi nu vor sa accepte trecerea in nefiinta a persoanelor iubite. Pentru ca este un moment asa de dureros, multi dintre noi nu stiu cum sa tina piept durerii cauzate de evenimentul nefericit si simultan  sa ii pregateasca un ultim drum asa cum se cade. De aceea este important sa alegem o firma de servicii funerare care sa ne ofere toate serviciile de care avem nevoie pentru planificarea acestui eveniment.
Firma noastra de servicii funerare va ofera serviciile complete care sunt o necesitate pentru organizarea acestui eveniment nefericit, ne ocupam de tot, de la imbalsamarea trupului, cosmetizarea lui, pana la gama variara de produse din care puteti alege: sicriu, perna, cruce, servicii diverse din care puteti alege pentru a va asigura ca persoana draga va avea un ultim ramas bun fara cusur.
Oferim o gama extinsa de servicii funerare in toate sectoarele din Bucuresti, cu program non stop, de asemenea este posibila si deplasarea unuia dintre consultantii nostrii la domiciliul dumneavoastra pentru a va oferi sfaturi pentru a stii ce proceduri trebuie sa urmati.Echipa noastra este formata exclusiv din profesionisti cu o experienta extinsa in domeniul servicii funerare, tocmai de aceea noi va promitem ca vom organzia o inmormantare onorabila si va vom satisfice toate doleantele. Suntem la dispozitia dumneavoastra cu o gama vasta de produse, servicii funerare, servicii de repatriere decedati, servicii de transport si pachete promotionale.
Compania noastra de servicii funerare va pune la dispozitie pachete promotionale care au ca scop sa acopere mai multe categorii sociale precum”pachet funerar standard”(doctor constatare deces care elibereaza certificatul de constatare a decesului, doctor imbalsamare, recuperarea decedatului de la domiciliu, toaletarea decedatului la sala de pregatire special amenajata, imbalasamarea decedatului la sala special amenajata, depunerea decedatului la frigider conform noii legi, asezarea decedatului in sicriu si cele necesare pentru parastas – doua prosoape mari, albe, preot si dascal, doua lumanari groase, pachete alimentare),”pachet funerar standard plus”(contine de asemenea curcea si inscriptionarea ei), ”pachet funerar spital standard”(ofera si transportul decedatului de la spitalul la care se afla, la capela),”pachet funerar minim”(asigura strict sicriul echipat complet, serviciile de pompe funebre, transportul decedatului la capela si actele mandatorii pentru inmormantare),”pachet funerar domiciliu azil”(are inclus: sicirul echipat, serviciile doctorului pentru constatarea decesului, doctorul care se ocupa de imbalsamare, preluarea decedatului de la domiciliu, toaletarea acetuia la sala de pregatire special amenajata, imbalasamarea decedatului la sala special amenajata, depunerea decedatului la frigider asezarea decedatului in sicriu, transportul si pachetele alimentare),”pachet funerar domiciliu plus”(contine serviciile complete). Fiecare tip de pachet este diferit pentru a se conforma dorintelor dumneavoastra, iar preturile sunt diferite depinzand de pachetul ales.
Pentru a va asigura ca un pachet prestabilit va este potrivit, va prezentam Pachetul funerar, din categoria servicii funerare, care include doar produsele de baza (fiind incluse urmatoarele produse:lenjerie matlasata, perna, orar mare, orar mic, panza de fata, voal, capitonaj capac sicriu). Totodata va va sta la dispozitie un doctor care are in atributii constatarea decesul, si eliberarea certificatul de imbalsamare, echipa noastra va prelua decedatul de la domiciliu, se va ocupa de toaletarea si imbalsamarea sa cu produse de calitate superioare, de asemenea, ne vom ocupa de transportul decedatului de la domiciliu, la capela si la cimitir. Firma noastra de servicii funerare se va ocupa si de cele necesarii efecturarii parastasului, astfel veti beneficia de prosoape mari pentru preot si dascal, lumanari, prosoape mici, batiste, banuti, lumanari, pachete alimentare, farfurii cu coliva, doliu de usa, lumanare toiag, prescure, carbine si tamaie si diverse alte produse care va vor fi necesare de-alungul evenimentului nefericit.
Din pacate sunt multe cazuri in care se intampla ca persoana draga sa treaca in nefiinta intr-o tara straina, intamplare care aduce multe familii in impas. Daca va aflati in aceasta situatie, este necesar sa va mentineti calm, sa va informati pentru a stii in ce consta procesul de repatriere si sa cautati o firma de servicii funerare care sa se ocupe de buna desfasurare a acestui proces. Compania noastra de ocupa de repatrierea decedatilor de pe tot globul. Colaborand cu mai multe firme specializate in domeniul pompelor funebre, ne putem asigura ca procesul se desfasoara respectand cele mai exigente standarde de igiena
Procesul de repatriere poate fi unul dificil daca firma de pompe funebre nu dispune de autorizatii si de transport international al trupurilor celor trecuti in nefiinta, acest lucru fiind posibil doar cu ajutorul unor companii experimentate si care sunt capabile sa execute aceasta sarcina fara sa existe vreo neplacere in timpul procesului de repatriere.
Cu o experienta de peste 15 ani in domeniul de servicii funerare, ne putem mandri cu un numar impresionant de clienti care s-au declarat multumiti de serviciile si pachetele noastre. Sfaturile consilierilor nostrii i-au ajutat sa ia cea mai buna decizie in alegerea produselor si a serviciilor necesare si ne-am dovedit profesionalismul fiecarui client care ne-a calcat pragul. Dorim sa facem experienta pierderii persoanei iubite cat mai usor de suportat si sa ne aratam sustinerea, de aceea oferim la fiecare pachet funerar un platou de coliva si colaci, pentru ca ne pasa de suferinta clientilor nostrii. Cu totii stim ca viata nu este intotdeauna cum ne-am imaginat sau cum ne-am fi dorit si ca uneori trebuie sa ne confruntam si cu pierderi, iar pierderea unei persoane iubite este cel mai greu lucru de acceptat, de aceea compania noastra, va va fi alaturi, aratand epatie si sustinere in aceste momente delicate.Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *